www.materstvi.com • informace o příznacích těhotenství, porod krok za krokem, rizika těhotenství, těhotenské testy

Mateřství a zdraví ženy online rádce

informační portál na téma těhotenství, potrat, porod, příznaky...

Elasti-Q Vitamins & Minerals 90 tbl.

přípravky k těhotenství > Elasti-Q Vitamins & Minerals 90 tbl.

Elasti Q Vitamins & Minerals je doplněk stravy, který zajišťuje přísun základních vitamínů a minerálů nezbytných pro období, kdy plánujete těhotenství, v jeho průběhu a i při kojení. Jednotlivé složky tohoto multiminerálního a multivitamínového přípravku jsou koncipovány s ohledem na hormonální změny v organismu ženy.

Tento přípravek je unikátní nejen svým složením, ale také postupným vstřebáváním účinných látek. Použitá technologie postupného uvolňování, zajišťuje optimální vstřebávání. Organismus díky tomu efektivněji využije vitamíny a minerály z každé tablety ve výrazněji delším časovém úseku. Elasti-Q Vitamins & Minerals vám přináší kvalitu, bezpečnost a účinnost od tradičního výrobce produktů pro těhotné i kojící ženy.

Jedna tableta Elasti-Q Vitamins & Minerals vám každý den dodá kompletní dávku vitamínů, minerálů a stopových prvků. Přípravek obsahuje optimální množství prvků, které jsou v období těhotenství a laktace nepostradatelné: kyselinu listovou, betakaroten, zinek, železo, jód.

Produkt Elasti-Q Vitamins & Minerals obsahuje:

 • Vitamín D - je nezbytný pro silné kosti a normální růst dětí. Chrání před ztrátou minerálů z kostí v těhotenství a při kojení. Zlepšuje vstřebávání vápníku a vitamínu A.
 • Vitamín E - významný antioxidant, podporuje krvetvorbu. V posledním trimestru nezbytný pro vytvoření tukových zásob plodu.
 • Vitamín C - organismus není schopen tento vitamín ukládat do zásoby. Jeho dostatečná hladina pomáhá snížit riziko porodních komplikací (předčasné odloučení placentárního lůžka).
 • Kyselina listová - její přísun je důležitý zejména tři měsíce před plánovaným početím a první tři měsíce v těhotenství. Kyselina listová je důležitá pro přirozený vývoj plodu, předchází vývojovým vadám, omezuje vznik mutací genů a omezuje riziko předčasného porodu.
 • Vitamín B1 - napomáhá k udržení zdravé nervové soustavy, kůže, očí, vlasů a jater. Dále podporuje krvetvorbu, správné zažívání, chuť k jídlu. Jeho spotřeba se zvyšuje v těhotenství a během kojení.
 • Vitamín B2 - napomáhá využití energie z potravy. Podporuje funkci zraku, účastní se tvorby červených krvinek a zajišťuje správné fungování nervového systému.
 • Vitamín B6 - podporuje zdravý růst dětí, protože řídí dělení a specializaci buněk. Stimuluje imunitní systém.
 • Niacin - klíčová látka pro tvorbu energie, transport kyslíku a opravu poškozených genetických informací. Dále přispívá k řádné funkčnosti nervového systému a trávícího traktu.
 • Vitamín B12 - reguluje a podporuje správnou funkci nervové soustavy, a tím ovlivňuje veškeré funkce organismu. Podílí se na buněčném dělení.
 • Biotin - zvyšuje obranyschopnost organismu. Jeho nedostatek brzdí růst a vývoj dětí.
 • Kyselina pantothenová - podporuje normální růst a vývoj. Její spotřeba stoupá v těhotenství a během kojení.
 • Vápník - v průběhu těhotenství a kojení dochází k předávání vápníku miminku, proto těhotné i kojící ženy musí zvýšit jeho příjem.
 • Jód - důležitý prvek pro správnou činnost štítné žlázy plodu i matky. Podporuje tělesný růst, mentální a tělesný vývoj plodu. Je součástí hormonů štítné žlázy, která pomáhá regulaci metabolismu.
 • Železo - je jedním z prvků, jehož obsah v krvi těhotné ženy je pečlivě sledován, jelikož nedostatek železa vede k chudokrevnosti a nesprávné výživě plodu placentou.
 • Hořčík - podprouje růst plodu, je prevencí předčasného porodu. Snižuje dráždivost dělohy.
 • Měď - důležitá pro využití železa v těle, pro vývoj kostí, receptorů chuti, pigmentace a pro vývoj nervového systému včetně mozku.
 • Zinek - jeho příjem je důležitý v 1. trimestru pro správný základ vitálně důležitých orgánů, pro vývoj kostí a růst plodu i pro vývoj procesu hojení. Je součástí inzulínu.
 • Chróm, molybden - podporují metabolismus tuků, cukrů a bílkovin.
 • Mangan - je nezbytný pro normální růst kostí, vývoj pojivových tkání a reprodukci.

Složení v 1 tabletě: 180 mg vápník, 100 mg hořčík, 100 mg vitamin C, 20 mg železo, 10 mg nikotinamid, 10 mg vitamin E, 7 mg kyselina pantothenová, 5 mg zinek, 3 mg betakaroten, 1 mg vitamin B2, 1 mg vitamin B6, 1 mg mangan, 1000 ug měď, 0,7 mg vitamin B1, 400 ug kyselina listová, 100 ug jód, 30 ug biotin, 30 ug selen, 5 ug vitamin D3, 3 ug vitamin B12

Dávkování: 1 tableta denně během jídla

Balení: 90 tablet - dávka na 3 měsíce

Upozornění: Doplněk stravy. Není určeno pro děti. Ukládat mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Součástí produktu je pohlcovač vlhkosti. Nekonzumujte jej a ponechte ho v dóze do spotřeby obsahu.

V naší nabídce naleznete také Elasti-Q Exclusive a Elasti-Q Acidum Folicum.

V naší nabídce naleznete i další produkty společnosti Simply You.

cena 289,-

Přejít do obchodu


předchozí přípravek: Elasti-Q Acidum Folicum
další přípravek: Fytominerál
Informace o těhotenství
O těhotenství víme téměř vše. Máme pro vás podrobné informace o těhotenství, o jeho příznacích, o možných rizicích spojených s těhotenstvím. Nechybějí ani informace o těhotenství týden po týdnu. Dozvíte se mnoho důležitého o porodu a také o potratu. Máme pro vás i online rádce v oblasti antikoncepce, sterilizace či klimakteria.
WWW tipy
Pokud máte nepříjemné problémy s hemeroidy, zkuste řadu osvědčených přípravků. V dnešní době je velmi moderní bělení zubů. Zajímáte se o to jak léčit akné? Projděte si naše tipy. Zkuste nabídku z eshopu, který vám poradí tipy jak zhubnout. Řadu dívek i chlapců jistě zaujmou rady na akné. Dnes je velký problémem chřipka.
Rozhodla jste se pro umělé oplodnění? Doporučujeme vám využít odborných služeb centra asistované reprodukce EUROPE IVF International.